Kariérní příběhy

Petr Blasch - z pozice Obsluha CNC se vypracoval na Inženýra kvality

Petře, jaké byly tvoje začátky a kdy jsi u nás začal pracovat?

Hned po škole. Vystudoval jsem obor Mechanik, seřizovač – programování a obsluha CNC na ISŠ-COP v Brně na Olomoucké. Začínal jsem na lince Opel, kde jsem pracoval 5 let. Pak jsem chtěl zkusit jinou firmu a odešel jsem. Ale brzy začala krize a došlo k propouštění a já se tak ocitl na Úřadu práce.

Jak jsi se dostal zpět, a navíc na pozici Odborného referenta kvality?

No, nejdřív jsem měl nastoupit na dva měsíce na brigádu, zase na linku Opel. Ale když jsem na personálním oddělení sepisoval vše potřebné, tak jsem zaslechl, že se právě uvolnilo místo referenta kvality. Rovnou jsem personalistku požádal o zařazení do výběrového řízení. Pohovor s manažerem dopadl dobře, tak jsem od června 2009 začal v AAM znovu. Zároveň jsem pracoval i jako stavěč měřidel a zastupoval jsem také Technika 3D. Měl jsem tak možnost naučit se 3D měřící stroj (CMM) používat, což mě bavilo.

Umožnila ti firma i další odborný rozvoj?

Určitě, firma naštěstí na odborné vzdělávání dbá. Takže jsem prošel řadou školení, která souvisela s mojí prací. Navíc jsem se dozvěděl, že je i možnost zapojit se do firemních jazykových kurzů. Můj nadřízený mi to schválil a já se začal učit anglicky a německy. Byl jsem moc rád, protože jazyky využívám nejen v práci, ale hodí se i během dovolené s rodinou.  S manželkou a synem totiž rádi cestujeme a poznáváme jiné země.

                                                                                                                                                                                      zobrazit celý příběh

...........................................................................................................................................................................................................................................

Eva Ondráčková - z krejčové se u nás rekvalifikovala na pozici Obsluha CNC

Paní Ondráčková pochází z Mohelna (ca. 15 km od Oslavan). Její příprava na budoucí povolání začala po základní škole v Mohelně výběrem učebního oboru „pánská krejčová“ na SOU v Náměšti nad Oslavou. Do své mateřské dovolené pracovala v oboru a řemeslo „krejčová“ vykonávala ve firmě KRAS, pro který se také vyučila. Pak ale podnik skončil svou činnost, proto přešla do brněnské Drutěvy. Na MD byla paní Ondráčková s dvěma dětmi 7 let a když se z ní vracela do pracovního procesu, nemělo už smysl zůstávat v oboru. „Začala jsem uklízet ve firmě na obrábění kovů – u soukromníka. Byla jsem sice „děvče pro všechno“, ale dostala jsem v této malé firmě šanci postavit se jako obsluha k obráběcímu stroji. Byly jsme tam 2 ženy, ale chovali se k nám hrozně“, vzpomíná Eva O.

zobrazit celý příběh