Historie

O NÁS
HISTORIE
SOUČASNOST
REFERENCE

Společnost Neumeyer CR, spol. s r.o., byla založena v dubnu 1993 jako společný podnik německé společnosti Neumeyer Fliespressen GmbH a české společnosti Teplárny Brno, a.s. Společnost Neumeyer přivedla do České republiky část výroby lisování za studena. Teplárny Brno poskytly pro společný podnik budovu s třemi halami. 

V následujících letech byla výroba postupně zvyšována a postupně byla stabilizována na výši 400 mil. CZK ročně. 
V roce 1997 byla společnost Neumeyer koupena společnosti MascoTech a závod v České republice se stal sesterským závodem ve vztahu k závodu v Německu.

V roce 2001 byla přistavěna čtvrtá hala, která byla využita k rozšíření tepelného zpracování a linky povrchových úprav. V tomto roce se společnost stala součástí americké společnosti Metaldyne. V souvislosti se změnou vlastníka došlo ke změně názvu společnosti na Metaldyne Oslavany, spol. s r.o.
 
V roce 2002 byly dostavěny další dvě haly, které byly využity pro rozšíření obrábění. Od roku 2003 společnost pravidelně zvyšuje prodej tempem 20 až 30% ročně. V roce 2006 dosáhly tržby společnosti již 940 mil. CZK. Růst tržeb je doprovázen i růstem počtu zaměstnanců. V roce 2007 počet zaměstnanců překročil 250 a stále se zvyšuje.

Začátkem roku 2012 společnost Metaldyne Oslavany zakoupila výrobní areál ve Zbýšově u Brna a nechala jej zrekonstruovat. Účelem této investice bylo vytvoření vhodného prostoru pro obrobnu a uvolnění výrobních hal v Oslavanech pro plánovaný přesun výrobních zařízení (především lisů) do ČR.

Areál bývalé firmy Kepák dostal zcela nový kabát. Po rekonstrukci hal zde společnost Metaldyne nabídla moderní pracoviště se špičkovou technologií a pracovní příležitosti mnoha dalším zaměstnancům. Obrobna ve zbýšovském závodě čítá 40 obráběcích center (CNC, NC) a kontrolní stanice.

V roce 2017 se Metaldyne Oslavany stala součástí nadnárodní korporace AAM se sídlem v Detroitu v Michiganu.